Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum

Datum vydání: 25. srpna 2009

Žánr: Akční

Vývojář: Rocksteady Studios

Vydavatel: Eidos Interactive

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows, macOS, Playstation 4

Systémové požadavky PC

Batman: Arkham Asylum je hra se známým komiksovým hrdinou v hlavní roli, který se dočkal kresleného seriálu i několika filmů. Hra se odehrává v Gotham City, kde budete bojovat proti zločinu a snažit se udělat ve městě pořádek. Hra běží na známém enginu Unreal 3, který výborně vykresluje temnou atmosféru hry.

Hra začíná v gothamské psychiatrické léčebně pro šílené zločince, kam je právě převážen za doprovodu Batmana známý psychopat Joker, kterému se ale podaří utéci a na vás tedy padne úkol dostat ho zpět za mříže, stejně jako ostatní nebezpečné zločince, kteří z vězení uprchli s ním. Scénář pro hru psal Paul Dini, který spolupracoval na seriálu Ztraceni a animované verzi Batmana.

Batman: Arkham Asylum je v základu akční hra z pohledu třetí osoby silně zaměřená na kontaktní souboje, využívání spousty technologických vychytávek a na tichý a nenápadný stealth postup. Jako správný netopýří muž dokáže Batman plachtit ve vzduchu, používat vystřelovací hák k získání přístupu na vyvýšená místa a má také speciální schopnost rentgenového vidění, pomocí kterého vidí nepřátele i skrz zeď. Za své úspěchy ve hře také získává Batman zkušenostní body, které lze proměnit v upgrady zbraní či jeho schopností.

V roce 2011 vyšlo pod názvem Batman: Arkham City pokračování. Příběhový prequel obou přechozích dílů vyšel v roce 2013.