Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight

Datum vydání: 2015

Žánr: Akční

Vývojář: Rocksteady Studios

Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Systémové požadavky PC

Arkham Knight je čtvrtým a zároveň posledním dílem z novodobého Batman univerza, na poli videoherní zábavy, z dílny studia Rocksteady, který přímo navazuje na Batman: Arkham City. Arkham Knight není pouze podtitul, ale také Batmanův nový úhlavní protivník. Po smrti Jokera se všichni zločinci spiknou a snaží se Batmana zlikvidovat jednou pro vždy. Krom zmiňovaného Arkham Knighta, se na scéně, pod vedením Scarecrowa, objevuje například Harley Quinn, Two-Face, Penguin, Riddler a mnoho dalších.

Batman se tentokrát přesunuje do samotného Gothamu, který je mnohonásobně větší než Arkham a je rozdělen na tři oblasti. V přesunu po tak velkém prostoru mu napomáhá jeho plně ovladatelný Batmobil, který má možnost kdykoliv přivolat. Autoři vytvořili město s důrazem na detail a pomocí modifikovaného Unreal Enginu si dali záležet hlavně na postavách, kde každá má více polygonů než celé prostředí ústavu v prvním díle Arkham Asylum. Mysleli také i na realistické pohybující se mraky a proměnlivé počasí s deštěm či větrem. O fyziku oblečení se stará technologie Apex.

Z předešlých dílů dobře známý soubojový systém, je zde rozšířen o nové prvky jako například hození jednoho padoucha na druhého nebo používání gadgetů i během letu. Vrací se i možnost rychle hodit batarang na protivníka.

Ke hře vyšlo mnoho DLC s různým obsahem a rozsahem. Za zmínku stojí hlavně tzv. story packy, které rozšiřují příběhový obsah. Tím největším je Season of Infamy, který do hry přidávavá nové vedlejší mise. Singleplayerový obsah doplňují i tzv. Arkham Epizodes, které se odehrávají před nebo po hlavní kampani a spouštějí se z menu původní hry. Nejdelším z nich je A Matter of Family s Batgirl v hlavní roli. Dalšími jsou Harley Quinn Story Pack, Red Hood Story Pack, GCPD Lockdown s Nightwingem, A Flip of a Coin s Robinem a nakonec je to Catwoman´s Revenge. Další rozšíření se týkají hlavně skinů nebo nových výzev.