Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Origins

Datum vydání: 25. října 2013

Žánr: Akční

Vývojář: WB Games Montréal

Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Wii U

Systémové požadavky PC

Batman operuje v Gotham City teprve druhým rokem a řada občanů stále neví, zda je hrdinou, či jen dalším zločincem. Tajemný zloduch s přezdívkou „Black Mask“ vypsal na hrdinovu hlavu tučnou odměnu. Batman se tak musí potýkat nejen s řadovými padouchy, ale i s nájemnými vrahy a zkorumpovanými policisty, které vede komisař Loeb a jeho pravá ruka, velitel teamu SWAT, Branden. Naštěstí má Batman u policie také jistou podporu v podobě kapitána Jamese Gordona, který je však na oddělení kvůli své neúplatnosti značně nepopulární. V příběhu figuruje řada dalších známých postav, od již zmíněného kapitána Gordona, přes jeho dceru Barbaru, až po staré známé nepřátele typu Penguina či Jokera.

Batman: Arkham Origins od společnosti Warner Bros Montréal, je příběhovým prequelem dvojice předešlých her od studia Rocksteady a odehrává se zhruba pět let před událostmi Batman: Arkham Asylum. Zároveň však posunuje značku dále pomocí nových nápadů. Začínající Batman je mnohem akčnější a rychlejší, než jeho starší a zkušenější „já“ z předešlých dílů, čemuž tvůrci uzpůsobili hratelnost, včetně stavby úrovní a charakteru soubojů. I ve svých začátcích měl Batman nadání detektiva a nedal dopustit na svůj široký „gadgetový“ arzenál.

Do hratelnosti jsou opět implementovány environmentální puzzly a po městě poschovávány sběratelské předměty pro krácení dlouhých chvil v Gothamu. Přibyl mód s názvem „I Am the Night“, kdy v případě, že Batman zemře hra definitivně končí. Vylepšení doznal také multiplayer od Splash Damage. Batman Arkham Origins opět pohání stále schopný Unreal Engine 3 a nechybí ani řádná podpora fyzikálního enginu v podobě pokročilých efektů PhysX od Nvidie, která potěší majitele těchto karet.