LEGO Batman 3: Beyond Gotham

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Datum vydání: 2014

Žánr: Dobrodružná

Vývojář: Traveller’s Tales, TT Fusion

Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment, Feral Interactive 

Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows, Nintendo 3DS, OS X, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Xbox 360, Xbox One

V pořadí již třetí díl Lego Batmana z komiksového DC univerza, který příběhově navazuje na události z předchozího dílu. Tentokrát ovšem není hlavním záporákem odvěký Batmanův rival Joker, ale mimozemský android Brainiac, který chce zničit planetu Zemi, respektive ji zmenšit do své kolekce miniatur. Batman a ostatní hrdinové se tak musí spojit i se zloduchy a společně se vydat do vesmíru, protože jedinou možností, jak zastavit šílený plán Brainiaca, je cestovat mezi různými světy a získávat prsteny síly od Lanternů.

Hra se příliš neliší od ostatních Lego her od Traveller’s Tales, hráč tedy opět ničí různé lego objekty, sbírá kostičky a zachraňuje jiné bytosti nacházející se v ohrožení. Ve hře se vyskytuje více než 150 hratelných postaviček, včetně všech členů Ligy spravedlnosti (Justice League). Hráč může kromě cestování vesmírem také zavítat do Batmanovy jeskyně, do věže Ligy spravedlivých nebo do útrob Batmanova počítače, kde se nachází několik virtuálních výzev v podobě závodů, bitev apod.

Hra vychází kromě PC platformy také na PS3, PS4, Xbox One, X360, Wii U. Trochu změněná mobilní verze hry vyšla na PS Vita, 3DS, Android a iOS.