LEGO Batman

LEGO Batman

Datum vydání: 2008

Žánr: Dobrodružná

Vývojář: Traveller’s Tales, TT Fusion

Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment, Feral Interactive 

Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows, Nintendo 3DS, OS X, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Vita, Wii U, Xbox 360

Další z licencovaných LEGO her je LEGO Batman od studia Traveller’s Tales, které už udělalo LEGO Star Wars a LEGO Indiana Jones. Ovšem zatímco tyto dvě hry se držely příběhu filmů, tak LEGO Batman pouze využívá svět a postavy a příběh je nezávislý na čtyřech filmech z 90. let minulého století (Batman, Returns, Forever a Batman & Robin) i na dvou nových filmech (Batman Begins a The Dark Knight).

Z vězení Arkham v Gotham City utekli všichni vězni a rozdělili se do tří skupin. Jedna skupina je vedena Riddlerem, který chce uloupit veškeré peníze města. Další vede Penguin, který chce získat kontrolu nad městem pomocí robotických tučňáků a chce vypustit satelit, kterým by je ovládal. A velitel poslední skupiny je Joker, který má prostý cíl: zabít celý Gotham pomocí plynu. Jako Batman je musíte všechny zastavit.

Hratelnost zůstává stejná jako u předchozích Lego her. Hra ovšem obsahuje skoro dvojnásobek misí, než předchůdci – 15 misí si projdete za Batmana a 15 za zloduchy.